4 Mayıs 2015 Pazartesi

 Disney'in her filmi gibi buna da bayıldım.Rapunzeli kim sevmez ki! İzleyin!
Hepimizin etrafında vardır ya da magazinde filan izlemişizdir evlenen, boşanmaları için en fazla bir sene verdiğimiz çiftler. Ve evet çoğunlukla da boşanırlar çok fazla zaman geçmeden.Kısa süreli tanıma faslından sonra bir anda verilen kararlarla evlenen, bir süre sonra birbirlerinin gerçek hallerini, karakterlerini görünce "benden boşanır mısın" cümlesini duymanın  müthiş bir sevinç yaratacağı  çiftler.Gözler mi kapanıyor, perde mi iniyor bazen insan gerçekleri göremiyor.O yüzden ben de evlilik gibi ciddi bir kararı verirken karşındakini tanımak için en az iki üç sene gerektiğini düşünenlerdenim.Ah bütün bunlar evlenince düzelir, beni çok sevdiği için böyle yapıyor gibi hayaller , aslında karşındakinin ne kadar  kendisiyle alakasız, saçma sapan biri olduğunu görmeyip kendini kandırmalar falan... Maalesef ki insanlar kolay kolay değişmiyor. Film çok vasat ancak konu süper.Bazı çiftler için evliliğin gün geçtikçe peri masalını öldürdüğünü, küçücük şeylere bile bir süre sonra tahammülün ne kadar zor olduğunu görüyoruz
Uzun zamandır Fransız filmi izlemiyordum.Özlemişim.Ancak film vasat ve zaman kaybı.Yine bir klişe romantik komedi daha.Hafızasını kaybeden kız ve onu kendine yeniden aşık etmeye çalışan yakışıklı kocişi.Gerçek hikayeden esinlenilmiş.Klişe mılişe ama bazı yerlerde duygusala bağladım.Hafızası geri gelseydi iyiydi.
Peri masalımsı mutlu sonla biten klişe filmlerden.Güzel kızlar, evimizin çocuğu Heri Potırımız , güzel kıyafetler, dekorasyonlar, evler. Böyle hikayeler var mı?Evet var aslında. O kadar yıllık ilişkisini bırakıp çat diye başkalarıyla evlenenler de gördük elbet ama bu fazla masalımsı olmuş.Bu kadar romantik filmden sonra 90 lardan bi şarkı iyi gider.
Büyüklerin de hep dediği gibi Allah karşımıza hayırlı insanlar çıkarsın.
Bazen çok üzüldüğümüz olaylar daha sonra daha iyi, daha hayırlı şeyleri getirebiliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder