24 Nisan 2011 Pazar

haberci çocuk cinayetleri- perihan mağden

kadınların hep babalarını aradıkları iddia eden psikoloji kuramlarını hiçe sayın.kadınlar aşık olmak için hep çocuklarını ararlar, daha doğurmadıkları çocuklarını.

kadınlar, ya onları oldukları gibi kabul edemeyen bir erkek için değişmeye çalışarak zehir ederler hayatı kendilerine, ya da olduğu gibi kabul edemeyen bir erkeği değiştirmek için.


camlardan giren güneş, tutulmuş vücudum,yanan midem-kapının çalınmasıyla uyandım, hepsi birden üstüme hücum ettiler.gözlerimi ovuşturarak doğruldum, şöyle bir gerindim; kollarım güçlükle gidip geldiler.başım çakıl taşı doldurulmuş bir torbaydı; ağzım leş gibiydi, kurumuştu.panjurları indirdim, her taradım sızım sızım sızlıyordu.''iyi anıların olan bir adamdan çocuk doğurmak istersin'' dedi.iyi anılar gündelik yaşamda toplanır.gündelik yaşamın sıkıntısına tahammülüm yok benim.yalnız yalnızlığı çekebiliyorum ben.

neden kadınlara daha çabuk, daha kolay kanarız?daha açıkta, daha kırılgan oldukları için, samimi ve sıcak göründükleri için , çabucak senli benli olup ruhumuza nüfuz ettikleri için mi?


artık ortalık,'hayatı anlamıyorum, anlamıyorum hayatı' diye dolaşan insanlardan geçilmiyor. hayatı anlamak için bir şeyler yapmışlar sanki!hayatı anlamak için koltuklarından kalkmışlar sanki!

güzel şeyler görmüş olsam gerekti.her nedense hep acılı, üzücü rüyalarımızı hatırlarız; gece bizi rahatsız edip içimizi dittikleri yetmiyormuş gibi uyanınca da bir film şeridi gibi gözümüzün önünden gitmek bilmezler. güzel rüyalar en zor hatırladıklarımızdır. yüreğimizi hafifletir, bizi sabaha iyi uyandırır; ama kendilerini ele vermezler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder