13 Ağustos 2013 Salı

garipçe-rumeli feneri

Bayramda uzun zamandır gitmek istediğimiz  Garipçe ve Rumeli Feneri'ne gittik.Kadıköyden toplu taşımayla en kolay nasıl gidilir derseniz metrobüsle Mecidiyeköye gidip oradan metroya binip son durak olan Hacıosman 'da inip 150 Hacıosman Metro-Sarıyer-Rumeli Feneri otobüsüne binmek bence en pratik yol. 
Biz öğleden sonra oradaydık ve Kaşı Kumluk'a oturduk.Kahvaltısının iyi olduğuna dair yorumlar okuduğum mekanın servisi inanılmaz kötüydü.Biz sigara böreği, kalamar vs gibi atıştırmalıklar ve içecek istedik ama garson tarafından resmen neden balık yemediğimize dair azarlandık! Bir daha Garipçeye gidersem burası asla seçimim olmaz. Asmaaltı çok daha iyi bir tercih olabilirmiş.Fiyat lezzet oranı da bana göre çok düşük.
Garipçe özellikle son yıllarda ismini epey duyduğumuz küçük bir balıkçı kasabası. 
Ben giderken açıkcası daha büyük bir yer bekliyordum.
Fazlasıyla bakımsız ve kirletilmiş olduğunu düşünüyorum. Küçücük bir sahil şeridi var ve her yer çöplerle dolu, su inanılmaz yosunlu. Kafa dinlemeye, şehirden uzaklaşmaya yarayabilecek bir ortamı olduğunu düşünmüyorum.Abartılmış 'inanılmaz şirin, mutlaka gidilmeli' yorumlarına kesinlikle katılmıyorum.Buraya hiç uğramadan doğrudan Rumeli Feneri'ne gitmek çok daha mantıklı.


Köyün en güzel yanı muhteşem bir deniz manzarasına sahip olan Ceneviz Kalesi .
Tam karşıda 3.köprünün yapım çalışmaları devam ediyor.Çok yakın bir zamanda ne yazık ki oradaki yeşillik de yok olacak.
Tekrar otobüse atlayıp beş dakika sonra İstanbul'un kuzey ucu Rumeli Feneri'ne varıyoruz.
Burayı kesinlikle Garipçeye göre çok daha fazla sevdim.


Güzel bir deniz manzarası olan Mendirek Balık Lokantısını tercih ettik ve inanılmaz memnun kaldık.Fiyatlar Garipçeye göre çok daha uygundu, çalışanlar inanılmaz ilgili ve kibardılar.
Adres:Rumelifeneri Köyü, Atatürk Cd No:42


Çatının üzerinden etrafı seyreden bir pisi bizi uğurluyor.
Bir hafta sonu doğrudan Rumelifeneri'ne gelerek güzel zaman geçirebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder